Sındırgı ilçesinde Kadir Gecesinde STK’lar tarafından Ümmet İftarı Şerif Paşa Camii avlusunda düzenlendi. İftara katılanlara simit, ayran, hurma ve su ikram edildi. Geleneksel hale getirilen Ümmet İftarı büyük ilgi gördü. İftar sonrasında vatandaşlar, camide akşam namazını ve teravih namazını kıldı. Sındırgı İlçe Müftüsü Sami Türkel, ümmetin birlik ve beraberliğini pekiştirmek amacıyla düzenlenen iftarın önemine vurgu yaparak, zengin sofralarındaki israfa dikkat çekti ve tüm Müslümanların kurtuluşunu diledi.